Založ si blog

Pre rybárov

MŽP v roku 2006 vydalo Vyhlášku č. 185, ktorou sa vykonáva zákon č. 139/ 2002 Z.z o rybárstve. Vydaním Vyhlášky vznikla potreba novelizovať zákon, alebo MŽP malo vydať takú vyhlášku, ktorá by nebola v rozpore so zákonom. No “ odborníci “ sú odborníci. Po jedenástich rokoch MŽP utvorilo komisiu s úmyslom vytvoriť novelu.Vyzvali SRZ- RADU a tá MoSRZ aby navrhnutú novelu pripomienkovali, prípadne dali svoje návrhy. No namiesto konštruktívnej spolupráce vznikol spor. Rada upodozrieva MŽP,že chce zlikvidovať rybárstvo, vypísala petíciu na jeho záchranu. Ministerstvo zase nepozvalo na rokovanie o novele zákona delegátov RADY, zrejme si myslí, že je to zbytočný orgán a majú pravdu. Ministerstvo možno závidí RADE, že každý rok niekoľko ľudí z vedenia RADY disponuje  sumou okolo 2 000 000 eur.

Čítal som návrh novely a aj pripomienky. Návrh a pripomienky sa od terajšieho zákona veľa nelíšia, okrem toho, že tam pridali ďalšie nezmyli. Napr. zákon ak ho schvália vysvetľuje čo je udica, čo je háčik a aj to, že háčik môže mať protihrot. No to môžu vymyslieť len super odborníci.

To čo rybári od nového zákona v nádeji očakávali tam nenájdu. Návrh zákona je stále plný zákazov, príkazov a nariadení, ktoré rybárom strpčujú život. Napr. “ rybársky lístok“ predáva ho obec, príjem ide do rozpočtu obce, čo má z toho rybár? Ďalší príklad sú časy lovu, ten kto to vymyslel bol génius. Ak bude záujem o ďalšie nezmyli napíšem ich.

Potôčik

26.11.2017

Potôčik Príbeh tohto potoka je určite podobný ako osudy celej riečnej sústavy na Slovensku a dovolím si napísať na celej modrej planéte. Nemusím byť prorok ako Nostradamus, aby som predpovedal, viac »

kurča, hydina, kura, mäso

Hydinárov tlačia reťazce do nízkych cien, hovoria o katastrofe

23.02.2018 11:29

Situácia na trhu s hydinovým mäsom je na Slovensku katastrofálna a dlhodobo neudržateľná, tvrdia slovenskí hydinári.

Peniaze, euro

Nemecko malo vlani rekordný rozpočtový prebytok 36 miliárd eur

23.02.2018 11:07

K nemeckému rozpočtovému prebytku prispela rekordne nízka nezamestnanosť a nízke úrokové sadzby.

Británia, brexit, odporcovia,

Británia chce od EÚ viac času

23.02.2018 11:00

EÚ navrhla, aby prechodné obdobie trvalo od dátumu brexitu - teda od konca marca budúceho roka - do konca roku 2020, čiže necelé dva roky.

SR, 84. schôdza, vláda, zasadnutie, Robert Kaliňák

Kaliňák, Drucker a Kažimír boli na Kube, chcú s ňou vo veľkom spolupracovať

23.02.2018 10:54

Slovensko chce s Kubou spolupracovať v oblasti reformy verejnej správy, fiškálnej a daňovej politiky alebo zdravotníctva

ivan33

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 701x
Priemerná čítanosť článkov: 351x

Autor blogu

Kategórie