Založ si blog

Pre rybárov

MŽP v roku 2006 vydalo Vyhlášku č. 185, ktorou sa vykonáva zákon č. 139/ 2002 Z.z o rybárstve. Vydaním Vyhlášky vznikla potreba novelizovať zákon, alebo MŽP malo vydať takú vyhlášku, ktorá by nebola v rozpore so zákonom. No “ odborníci “ sú odborníci. Po jedenástich rokoch MŽP utvorilo komisiu s úmyslom vytvoriť novelu.Vyzvali SRZ- RADU a tá MoSRZ aby navrhnutú novelu pripomienkovali, prípadne dali svoje návrhy. No namiesto konštruktívnej spolupráce vznikol spor. Rada upodozrieva MŽP,že chce zlikvidovať rybárstvo, vypísala petíciu na jeho záchranu. Ministerstvo zase nepozvalo na rokovanie o novele zákona delegátov RADY, zrejme si myslí, že je to zbytočný orgán a majú pravdu. Ministerstvo možno závidí RADE, že každý rok niekoľko ľudí z vedenia RADY disponuje  sumou okolo 2 000 000 eur.

Čítal som návrh novely a aj pripomienky. Návrh a pripomienky sa od terajšieho zákona veľa nelíšia, okrem toho, že tam pridali ďalšie nezmyli. Napr. zákon ak ho schvália vysvetľuje čo je udica, čo je háčik a aj to, že háčik môže mať protihrot. No to môžu vymyslieť len super odborníci.

To čo rybári od nového zákona v nádeji očakávali tam nenájdu. Návrh zákona je stále plný zákazov, príkazov a nariadení, ktoré rybárom strpčujú život. Napr. “ rybársky lístok“ predáva ho obec, príjem ide do rozpočtu obce, čo má z toho rybár? Ďalší príklad sú časy lovu, ten kto to vymyslel bol génius. Ak bude záujem o ďalšie nezmyli napíšem ich.

Za slušné Slovensko

17.03.2018

Časť verejnosti na námestiach povedalo „A“. Chceme slušné Slovensko! S tým sa dá len súhlasiť. Slušné Slovensko by mali tvoriť slušní ľudia. Len kde ich zobrať? To „B“ sme na námestiach viac »

Potôčik

26.11.2017

Potôčik Príbeh tohto potoka je určite podobný ako osudy celej riečnej sústavy na Slovensku a dovolím si napísať na celej modrej planéte. Nemusím byť prorok ako Nostradamus, aby som predpovedal, viac »

Michael Cohen

Americkí vyšetrovatelia preverujú úver Trumpovho exprávníka

20.08.2018 23:21

Michael Cohen si na financovanie taxislužby požičal 20 miliónov dolárov.

trump

Biely dom prepustil autora Trumpových prejavov

20.08.2018 23:01

Darren Beattie sa zúčastnil na zhromaždení belošských nacionalistov.

Donald Trump

Trump obvinil Čínu aj Európsku úniu z menových manipulácií

20.08.2018 23:01

Americký prezident Donald Trump v rozhovore s agentúrou Reuters obvinil Európsku úniu a Čínu z menových manipulácií.

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

ivan33

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2736x
Priemerná čítanosť článkov: 912x

Autor blogu

Kategórie